firewall

FİREWALL

Henüz Bir Firewall Cihazınız Yok mu ?

Teknokta Bilişim olarak

Müşterilerinize firewall satış, kurulum & konfigürasyon desteği sağlıyoruz.

Firewall cihazlarının temel görevi, internet bağlantısı yapan kullanıcıların güvenliğini sağlamakdır.

Dışarıdan gelebilecek tehlikeler bertaraf edilirken aynı zamanda içerideki kullanıcıların da internet üzerinde, zararlı olabilecek yerlere erişimleri engellenebilir. Özellikle dış ortamdan gelebilecek virüs ve trojan gibi zararlı yazılımların ilk engellenme noktalarından biride firewall cihazlarıdır. Donanımsal firewall cihazı ile tüm sistemin network trafiğini kontrol etmek ve kayıt altına almak; sistemin genel anlamda güvenliğini yönetebilirsiniz.

LOG KAYITLARINIZ VAR MI ?

5651 sayılı kanun

kapsamında zorunlu olarak tutulması gereken log kayıtlarınız yok mu ? Teknokta Bilişim olarak 5651 yasa kapsamında log kayıtların çözümler sağlıyoruz. Log kayıtları iletişim sağlayan tüm elektronik cihazlar için önemli, güvenlik açısından da siber olayların tespiti için zorunlu kılınmıştır.5651 sayılı kanun gereğince ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı yönetmelikleri gereği her kurum, bu erişim kayıtlarını tutmakla yükümlüdür. Aynı zamanda tutulan log kayıtları için en az iki yıl saklamakla yükümlüğü getirilmiştir.

log toplama
wifi hotspot koruması

WİFİ HOTSPOT

Teknokta Bilişim olarak 5651 yasa kapsamında güvenlik çözümleri sunuyoruz.

Her gün milyonlarca insan ihtiyaçları nedeniyle halka açık Wi-Fi Hotspot noktalarına bağlanıyor. Cafelerde, havaalanlarında,kitapçılarda, kahve dükkanlarında, akaryakıt istasyonlarında, mağazalarda, otellerde, kütüphanelerde, hastanelerde, restoranlarda, kamplarda, süpermarketlerde, tren istasyonlarında vb.kısacası internet olmazsa olmazlarımız biri haline gelmiş  ve iletişim dünyamızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Bu sebeple Hotspot hizmeti veren tüm kurum ve kuruluşlar, İnternet üzerinden işlenen suçlar kapsamında 5651 kanununa tabi olarak kayıt tutmak zorundadır.

Siber Güvenliğiniz Bize Emanet!