Kamera sistemleri ev ve iş yerlerimizde kendimizi ve sevdiklerimizin güvenliğini sağlamak için kullandığımız cihazlardır. İzmir bölgesinde kamera sistemleri satış ve kurulum işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Kamera sistemleri

Günümüzde halen eski tip kamera sistemleri kullanılmış olsada yerini zamanla yeni tip IP kameralara bırakacaktır. Teknokta bilişim olarak kullanmış olduğumuz ürünlerin tamamı profesyonel ürünlerdir. Profesyonel ürünler dışında 2.sınıf ve 3’ncü sınıf ürünleri tercih etmememizin sebebi; görüntü kalitesi, çabuk arızalanma vb durumların yaşanmasıdır.

Bu gibi durumlarda uygun olarak satın aldığınız cihazlar size ilerideki süreçte problem ve maliyet olarak geri dönecektir.

Eve kamera sistemi kurma maliyetleri, işyerine kamera sistemi kurma maliyetleri kamera özelliklerine disk boyutuna eve çekileçek kablo sistemine göre fiyatlar değişeceği için keşif sonrasında fiyatlandırma yapılması daha uygun olacaktır.

çalıştığımız markalar ise; Hikvision, Dahua

 

kamera sistemi izmir
wifi güvenlik kamerası izmir

Kablosuz Kamera sistemi

Her ne kadar kablosuz güvenlik kamera sistemi olarak geçsede cihazın çalışabilmesi için elektrik enerjisine ihtiyacı bulunmaktadır.

Kablosuz kamera sistemi kullanabilmeniz için evinizde yada iş yerinizde 1.sınıf kalitede modeme ve access point e ihtiyacınız bulunmaktadır.

kablosuz kameralar wifi üzerinden haberleştiği için yoğun internet kullanımı ve internet üzerinden indirilen dosyalar sırasında görüntü kalitesi etkilenebilir.Donma ve görüntü kayıplarına sebep olabilmektedir.

Bu nedenle kablosuz kamera sistemleri yalnızca kısa mesafedeki kullanımlar için uygundur.

 

AHD kamera sistemi

AHD Kamera sistemi CCTV kablo ile kullanılmaktadır.
Analog kamera sistemleri ile benzerlik göstermesi ve daha uygun maliyetli olmasından kaynaklı ip kamera sistemlerine göre daha fazla tercih edilmektedir.
Mevcut analog kamera sisteminin kabloları kullanılarak AHD kameralar kullanılabilmektedir.

kamera sistemi izmir
ip kamera sistemi izmir

IP kamera sistemi

ip kameraların görüntü kalitesi analog ve ahd kameralardan çok daha iyidir.
ip kamera sistemleri yüz tanıma, hareket algılama, otomatik bildirim, video şifreleme vb birçok özelliği bulunmaktadır.
statik ip ye ihtiyaç duymadan kamera sisteminizi uzaktan izleyebilirsiniz.IP kamera üzerinden gelen görüntüleri kayıt cihazınız olmasa bile nas cihazı ve bilgisayar ortamına kaydedebilir geriye dönük kayıtları izleyebilirsiniz.

Dış Mekan Kamera Sistemleri

Dış mekan kamera sistemleri seçiminde ilk tercih edilmesi gereken özelliklerden biri IP67 olmalıdır. Çünkü 7/24 dışarıda çalışan cihazlar soğuk,sıcak, toz, nem ,darbe vb risklere maruz kalmaktadır. Bu nedenle dış mekan güvenlik kamera seçimlerinde mutlaka IP67 özelliği bulunmalıdır. Ayrıca kullanılacak kablo tipide önem taşımaktadır. Dış mekan kamera sistemlerinde kullanılacak kablo outdoor yani dış mekan için uygun olan kablolar seçilmelidir.

Bunların yanı sıra dış mekan kamera sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri gece görüşünün net bir şekilde izlenebiliyor olmasıdır.

 

Dış Mekan Güvenlik Kamera Seçimi

Dış mekan güvenlik kamera sistemlerinde hem analog hd hemde ip kamera kullanılabilmektedir. Burada önemli olan nokta ise çözünürlük, görüş ve gece görüşün ne kadar iyi olacağına karar verilmesidir. Bu nedenle dış mekan güvenlik kamerası araması yapıldığında çok fazla kamera seçeneği çıkmaktadır. Analog kamera ve ip kamera sistemleri birbirinden çok farklıdır. ip kamera kullanılan bir sisteme analog kamera bağlayamazsınız. Aynı şekilde analog kamera sistemine ip kamera da ekleyemezsiniz.

 

Güvenlik Kamera Fiyatları

Güvenlik kamera fiyatları olarak internet üzerinde arama yaptığınızda bir çok model ve fiyat karşınıza çıkacaktır.
Peki hangisini almanız gerekecek ? Eğer kamera sistemleri hakkında bir bilginiz yok ise internet üzerinden bakarak kamera sistemi almanızı önermiyoruz. Güvenlik kamera fiyatları seçilecek kameraya kayıt cihazına içerisindeki diskin boyutuna, kamera sayısına, kamera özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İnternet üzerinde full sistem olarak 1000 tl ye satılan cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Güvenlik kamera sistemlerinde teknokta bilişim olarak hikvision ve dahua marka kamera sistemlerini kullanmaktayız.

İç Mekan Güvenlik Kamera

iç mekan güvenlik kamera sistemlerinde görünüş açısından dome tip kamera sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Yine iç mekan kamera sistemlerinde seçilen kameralar arasında kablosuz kamera sistemleri de tercih edilmektedir. iç mekan güvenlik kamera sistemi fiyatları seçilecek kameraya kayıt cihazına ve depolama alanına göre değişiklik göstermektedir. Sizde ev ve iş yerinize güvenlik kamera sistemi kurdurmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEKLİF AL

    TEKLİF AL