Sangfor Firewall NGAF Yeni Nesil Güvenlik Duvarı

sangfor firewall

Sangfor NGAF, modern işletmelerin gelişen güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için yeni nesil güvenlik duvarı teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıyor. Sangfor NGAF, pazar öngörüsü ve teknik becerisi sayesinde birçok “dünyanın ilk” unvanına sahip yeni nesil güvenlik duvarıdır.

  • Ağ çevresindeki dış tehditlerin %99’dan fazlasını ortadan kaldırmak için tehditleri akıllıca tespit eden dünyanın ilk yapay zeka özellikli NGFW’si.
  • Ağ ve web uygulaması güvenliğini tek bir cihazda sağlamak için Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) ile entegre dünyanın ilk NGFW’si.
  • Güvenlik ekiplerinin tehditlerin güvenlik durumunu hızlı bir şekilde belirlemesine ve yanıt vermesine yardımcı olan yerleşik SOC Lite ile dünyanın ilk NGFW’si.  
  • Bütünsel bir güvenlik sistemi oluşturmak için uç nokta ve ağ güvenlik çözümleriyle gerçekten entegre olan dünyanın ilk NGFW’si.

Sangfor Firewall Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti

Sangfor’un NGFW’si Engine Zero ile entegre oluyor , yapay zeka destekli bir Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Motoru Engine Zero, Makine Öğrenimi modelleri ve yapay zeka algoritmaları kullanılarak geliştirilmiştir. NGAF’ın internet genelinde bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımların %99,76 oranında tespit edilmesini sağlar. 

Engine Zero’nun güçlü yetenekleri sayesinde tüm kuruluşunuz koruma altında kalır.

Tehdit İstihbaratı

Sangfor’un NGFW’si Neural-X ile entegre oluyor , bulut tabanlı yapay zeka destekli bir tehdit istihbaratı ve analitik platformu

Neural-X verileri, en son uzlaşma göstergelerine (IOC) ve düşman Taktikleri, Teknikleri ve Prosedürlerine (TTP’ler) karşı koruma sağlamak için sürekli olarak güncellenir. Örneğin NGAF, doğrulama için Neural-X’e şüpheli bir DNS adresi gönderebilir. Neural-X bu DNS’yi bilinen bir C&C sunucusu olarak sınıflandırırsa, Sangfor NGAF daha fazla zarara yol açmayacak şekilde bu iletişimleri otomatik olarak engeller.

SOC Lite

Sangfor, güvenlik duvarının güvenlik yöneticileri için hayatı kolaylaştırması gerektiğine inanıyor. Sangfor’un NGFW’si, güvenlik operasyonlarını ve müdahaleyi basitleştirmek için bir SOC (Güvenlik Operasyonları Merkezi) Lite özelliğini entegre eder.

Güvenlik yöneticileri, tonlarca güvenlik günlüğünü analiz etmek yerine, NGAF GUI aracılığıyla kullanıcıların ve sunucuların mevcut tehdit düzeyini sezgisel olarak belirleyebilir. Dahası, NGAF, kullanıcılara güvenlik tehditlerine nasıl yanıt verecekleri konusunda temel rehberlik sağlar.

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF)

Sangfor’un NGFW’si, web uygulamalarına güçlü koruma sağlamak için tasarlanmış yeni nesil bir web uygulaması güvenlik duvarı olan Sangfor NG-WAF ile entegredir.

Sangfor WAF, semantik analizi ve endüstrinin yerleşik bir sanal yürütme sistemine (VES) sahip ilk WAF’ını kullanarak, web uygulamalarını SQL enjeksiyonu ve siteler arası komut dosyası çalıştırma gibi en gelişmiş web uygulaması saldırılarına karşı korur.

Fidye Yazılımına Karşı Koruma

Sangfor’un NGFW’si, Sangfor Endpoint Secure ( Endpoint Detection and Response – EDR ) ve Cyber ​​Command ( Network Detection and Response – NDR ) ile entegre olur , Sangfor’un Anti-Ransomware çözümünün bir parçası olarak

Ağdan ve uç noktadan toplanan adli tehdit istihbarat verileri, gizli fidye yazılımı sürecini GUI aracılığıyla görselleştirir ve şifreleme kontrol uygulamasını virüs bulaşmış tüm ana bilgisayarlardan ortadan kaldırmak için “tek tıklamayla karantina” sağla

Uygulama Sınırlaması

Sangfor’un NGFW’si, Sangfor Endpoint Secure ve Sangfor IAG ile birlikte Application Containment  çözümünün temel bileşenlerinden biridir. .

Ağ yöneticileri, tüm uç nokta cihazlarında çalışan tüm uygulamalar üzerinde tam kontrole sahip olmak için Sangfor NGAF üzerinde ayrıntılı uygulama kontrol ilkelerini yapılandırabilir. Bu politikalar, yetkisiz ve kötü niyetli uygulamaların ağ üzerinde çalışmasını engeller. 

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Cihazları