Macbook Sıvı Teması

Macbook sıvı teması olan cihazlar için yapmanız gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

Macbook Sıvı Teması Oldu

Macbook sıvı teması olan cihazlarda yapmanız gerekenlerin en başında şarj cihazını cihazdan ayırmanız olacaktır.
2. Olarak cihazın açma kapama tuşuna basılı tutarak hemen kapatın.
Cihazı hemen ters çevirin fakat ekranı açık olsun çünkü geri dökülen sıvının ekran içerisinde girmesini engelleyin.
Ters şekilde duran cihazı kuru bezle kurulayın.

Macbook Sıvı Teması Sonrası Bunları Yapmayın

  1. Macbook sıvı teması olan cihazınızı kesinlikle şarj’a takmayın
  2. Cihazınız açılıyor bile olsa kesinlikle cihazı kullanmayın
  3. Cihazını kurutmak için kurutma makinesi fön makinası gibi cihazlar kullanmayın.
  4. Kullanıcıların en çok yaptığı hataların başında cihazı tekrar kullanmak geliyor. Sıvı teması sonrası açılan ve çalışan bir cihaz’a nasıl olsa birşey olmamış mantığı ile bakıldığı için cihazı kullanmaya devam ediyorlar. Fakat sıvı teması olan bir cihaz mutlaka bir sorun çıkaracaktır. Anlık olarak cihazınız çalışsa bile belki 1 hafta belki 1 yıl sonra cihazınızda sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle sıvı dökülen macbook cihazınızı en kısa sürede en yakın güvenilir bir servise götürün ve cihazınızı kontrol ettirin.

Macbok Air Sıvı Teması Açılmıyor

Macbook air cihazınıza sıvı döküldüyse cihazınızı açmaya çalışmayın. Sıvı teması olan cihazlarda kullanıcıların yapabileceği çok fazla birşey yoktur. Macbook anakart onarımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu nedenle cihazınızı her servise vermeyin. Bu tip durumlarda her meslekte olduğu gibi bu meslek bölümünde de işini kötüye kullanan kişi veya kuruluşlar tarafından dolandırılabilirsiniz. Bu nedenle servis seçimine dikkat ediniz.

Macbook Soda Döküldü

Macbook cihazınıza soda veya başka bir sıvı dökülmesi durumunda yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Macbook Kahve Döküldü

Macbook cihazınıza dökülen kahve için yapılabilecek işlemler hakkında yukarıda bilgiler vermeye çalıştık . Macbook cihazınıza dökülen kahve için kullanıcıların yapabileceği çok fazla bir işlem bulunmamaktadır.

Macbook’a Kola Döküldü

Macbook cihazınıza dökülen kola için yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Macbook cihazınıza kola dökülmesi tehlikeli sıvılar arasında yer alır.

Macbook Sıvı Teması Tamiri

Macbook sıvı teması sonrası kullanıcıların yapabileceği çok fazla birşey bulunmamaktadır. Macbook sıvı teması sonrası olan cihazların devre şema takibi ve board görüntüleri üzerinden işlem yapılır. Bu nedenle bu tip onarımlar elektronik bilgi ve tecrübe isteyen işlerdir.

Macbook Onarımları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18

Bizi instragramda takip edebilirsiniz. Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Your Comment: