Macbook Klavye Değişimi

Macbook klavye değişim işlemleri servisimizde yapılmaktadır.Macbook klavyelerde ne yazıkki onarım sağlanamıyor. Bu nedenle macbook klavyenizin komple değişmesi gerekmektedir.

Macbook klavye değişimi işçiliği zor ve zahmetlidir. Çünkü çoğu modelde klavye altında vida yoktur ve klavye topcase e perçinlenmiş durumdadır.

Macbook klavye değişimleri 2 şekilde yapılmaktadır.

  • Topcase Değişimi Olmadan Klavye Değişimi
  • Topcase İle Birlikte Komple Değişim

Macbook Air Klavye Değişimi

Servisimizde tüm macbook cihazlar için klavye değişimi yapılmaktadır. Macbook air klavye değişimi evde yapılabilecek bir işlem değildir. Bu nedenle kesinlikle cihazı açıp klavye değiştirmeye çalışmayın. Cihazı sökseniz bile klavye topcase’e vidalı değil perçinlenmiş durumdadır.Bu nedenle klavyeyi yerinden çıkartamazsınız.

Macbook Pro Klavye Değişimi

Macbook pro klavye değişim işlemleri servisimizde yapılmaktadır. Macbook pro klavye değişimi evde yapılabilecek işlemler değildir. Macbook pro klavyeleri üst topcase’e perçinli olmasından kaynaklı değişim işlemleri oldukça zordur. Bu nedenle bazı servislerde yapılan klavye değişimleri sonrasında tuşlarda içeriye göçme görülmektedir.

Macbook Klavye Değişim Ücreti

Macbook air ve macbook pro cihazlarda çok farklı modeller bulunmaktadır.

Bu nedenden dolayı cihazın seri numarasını ve “A” ile başlayan model numarasını info@teknoktabilisim.com  mail adresimize gönderebilir veya whatsapp hattımızdan fiyat isteyebilirsiniz.

Macbook Klavye Bazı Tuşlar Basmıyor

Macbook klavyenizin bazı tuşları basmıyorsa yapabileceğiniz çok fazla bir işlem bulunmuyor. Çünkü klavyenin alt tarafında flex yollardan oluşan bir katman vardır ve onarımı sağlanamaz. Tek çare macbook klavyenizin değişmesidir.

Macbook Klavye Sıvı Teması

Macbook klavyenize herhangi bir sıvı dökülmesi durumunda cihazınızı hemen ters çevirin ve cihazınızı açma tuşuna basılı tutarak hemen kapatın ve kesinlikle açmaya çalışmayın ve şarj’a takmayın en kısa sürede en yakın servise gidin. Macbook klavyeniz sıvı teması olduktan sonra kullanıcıların en çok yaptığı hatalar cihazı tekrar çalıştırmak oluyor. Bazen çok az sıvı dökülmüş olsa dahi gelecek dönemlerde klavyenizin bazı tuşları basmayacak veya anakarta sızan sıvı macbook cihazınıza zarar verecektir.

Macbook Klavye Değişimi Sonrası Tuş Çökmesi

Macbook klavye değişimleri bilinçsiz servisler tarafından yapıldığında macbook klavye tuşlarında çökme olduğu görülmektedir.

Macbook klavye değişimleri sonrasında klavye altına slikon karton ve benzeri maddeler koyularak sağlıksız işlemler yapılmaktadır.