Macbook Kendiliğinden Kapanıyor

Macbook Kendi kendine kapanıyor.

Macbook Kendiliğinden Kapanıyor sorunu kullanıcıların google da aradığı genel sorunlar içerisinde yer alan “macbook kapanma sorunu” hakkında genel bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle en son ne olduktan sonra macbook cihazınızın kapandığı önemlidir. Çünkü belki yüklediğiniz bir program nedeniyle bu sorunu yaşıyorsunuz. Belki adaptör değişikliği yaptınız ondan sonra böyle bir sorun oluştu bu nedenle yapmış olduğunuz değişiklikleri kontrol ederek başlayabilirsiniz.

2. Macbook kendiliğinden kapanıyor ise cihazın sıcaklığını kontrol edin. Çünkü macbook kapanma sorunlarının altında çoğunlukta bakımsızlık ve tozlanma çıkmaktadır.

Macbook kendiliğinden kapanıyor ise cihazınızda ısınma sorunu varsa yüksek ihtimal fan blokları tıkandı ve yeterli seviyede soğutma işlemi gerçekleşmiyor ve bu nedenle macbook kendiliğinden kapanıyor olabilir

Macbook cihazınızın sağlıklı bir kullanımı için yılda en az bir kez komple bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hele ki macbook cihazınız harici ekran kartlı modelse mutlaka bakım yaptırın. Çünkü ekran kartlı modeller diğer modellere göre daha fazla ısınmaya sebep olabiliyor heleki macbook cihazınız amd ekran kartlı ise kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Macbook fan bakımları sırasında kullanılan termal macunun da kalitesi önemlidir. Piyasada bir çok markada termal macun bulunuyor hatta bazı satıcılar intel’in ürettiği termal macun adı altında satış yapıyor ve bu ürünleri kullanıyor. Ne yazıkki bu ürünler 5-10 TL arasında satılıyor. Bu tip ürünleri kesinlikle almayın ve cihazınıza uygulattırmayında. Termal macun kalitesi önemi ile ilgili youtube üzerinde bir çok test videoları bulunmaktadır.

Macbook fan bakımını yeterli bilginiz ve malzemeniz var ise kendinizde yapabilirsiniz. Fakat burada unutulmaması gereken tek nokta mutlaka batarya bağlantısını kesin.

Macbook Kendiliğinden Kapanıyorsa Eskiyi Düşünmekte Fayda Var

Örneğin 1 yıl önce macbook cihazınıza biraz sıvı döküldü. Sonra kuruttunuz ve sevindiniz ohh aman aman birşey olmadı dediniz. Aradan tam 1 yıl geçti macbook cihazınız durduk yere kapanmaya başladı. İşte tam bu noktada geriye dönük düşünmek gerekebilir. Çünkü 1 yıl önce aman birşey olmadı dediğiniz macbook cihazınızın anakartı üzerinden yer alan parçaları oksitlenmiş ve çürümüş olabilir bu nedenle macbook cihazınız kendiliğinden kapanıyor olabilir.

Macbook Batarya Arızaları

Macbook bataryanız eğer ömrünü doldurduysa kullanım sırasında cihazınız aniden kapanabilir .

Peki Pil kontrolünü nasıl yaparız.

Option tuşunu basılı tutarak Apple menüsünü tıklayın. Sistem Bilgileri’ni seçin.
Apple menüsü > Bu Mac Hakkında > Sistem Raporu.
Sistem bilgileri > Donanım > Güç Altıda yer alan geçerli döngü sayısı – devir sayısını görebilirsiniz.

Macbook cihazınız sıvı teması olması durumunda macbook cihazınız kendi kendine kapanma sorunu ortaya çıkabilir. Sıvının ne zaman döküldüğünün önemi yoktur eğer dökülen sıvı zamanında temizlenmez ve cihazı o şekilde kullanmaya devam ederseniz mutlaka sorun çıkaracaktır. Zamanında sıvı teması sonrası temizlenmeyen cihaz ileride belki onarılamayacak duruma gelecektir.

Tüm Macbook Sorunlarınız için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18

ÜCRETSİZ KARGO İLE CİHAZINIZI BİZE GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Diğer Macbook Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.