Macbook Ekran Kartı Tamiri

Bazı macbook cihazlarda harici ekran kartı bulunmaktadır. Harici ekran kartı bulunan macbook cihazlarda fazla ısınma, toz ve bakımsızlık nedeniyle ekran kartı arızası meydana gelmektedir.Aynı durum notebook cihazlarda da karşımıza çıkmaktadır. Macbook ekran kartı tamir işlemleri tecrübe gerektiren bir işlemdir.

Macbook ekran kartı tamir işlemleri “BGA” cihazı denilen özel bir cihaz ile yapılması gerekmektedir. Bazı servislerde bu cihaz olmamasına rağmen onarım işlemini sıcak hava tabancası ile yapmaya çalışıyor ve cihaza daha fazla zararlar verebiliyor. Bugüne kadar yanlış işlemden dolayı daha kötü hale ve onarılamaz duruma gelmiş çok cihaz ile karşılaştık.

Macbook ekran kartı tamir işlemleri sırasında kesinlikle ısıtma vb işlemler yapılmamaktadır. Macbook ekran kartı tamir işlemleri servisimizce garanti altındadır.

Her görüntü sorunu macbook ekran kartı sorunu olmadığı gibi farklı sorunlarda olabilmektedir. Örneğin 1 yıl önce sıvı dökülen bir macbook cihaz 1yıl sonra görüntü vermeyi kesebilir. Bu bir macbook ekran kartı sorunu değildir.

Macbook Ekran Kartı Tamiri

 

 

 

 

 

 

 

Macbook Ekran Kartı Tamir Fiyatları

Macbook ekran kartı tamir işlem ücretleri cihaz modeline ve cihaz üzerinde chipsetin değiştirilip değiştirilmeyeceğine göre değişiklik göstermektedir.

Bu nedenden dolayı cihazın seri numarasını ve “A” ile başlayan model numarasını info@teknoktabilisim.com  mail adresimize gönderebilir veya whatsapp hattımızdan fiyat isteyebilirsiniz.

Macbook Model ve Seri Numarasını Bulma

 • Macbook cihazınızda model ve seri numarasını kasanızın alt tarafında bulabilirsiniz.
 • Ekranınızın sol köşesinde bulunan apple logosunu tıklayın > Bu Mac Hakkında’yı seçin. Model ve seri numarasını burada görebilirsiniz.

Macbook Ekranda Çizgiler Oluştu

Macbook ekranınızda oluşan cizgiler 2 farklı şekilde açıklanabilir.

 • Macbook ekranınız kırılmış olabilir.
 • Macbook Cihazınızda Ekran Kartı Arızası Olabilir.Macbook ekranınız kırıldıysa iç ekran değişimi veya komple üst kasa ile birlikte değişmesi gerekebilir. Örneğin kullanmış olduğunuz cihaz macbook pro a1286, macbook pro a1397 ve a1398 modellerine sahipseniz ekran kartı sorunu yaşamamanız neredeyse imkansız diyebiliriz.Macbook ekranda cizgiler oluşması ekran kartınızda arıza olduğu anlamına gelebilmektedir. Macbook ekranda dikey veya yatay bir şekilde çıkan çizgiler macboook ekran kartı arızaları arasında yer almaktadır.
  Macbook ekranda oluşan çizgiler evde onarımı yapılabilecek onarımlar değildir. Cihazınızı kesinlikle bilinçsiz servislere vermemenizi öneririz.
  yine ayrıca fırınlama vb uygulamalarda bulunmayınız. Macbook cihazlar hassas cihazlardır.

Macbook Reset atıyor

Macbook cihazınız açılacağı sırada reset atıyor ve açılmıyorsa macbook ekran kartı sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Çoğunlukta kullanıcıların başına gelen bu durum ekran kartı arızalarından meydana gelebilmektedir.

Macbook Ekran Kartı Yükseltme

Macbook cihazlarda ekran kartı yükseltme işlemi maalesef yapılamamaktadır. Bu nedenle cihazınız artık isteklerinizi karşılayamıyorsa yeni bir cihaz almanızın vakti gelmiş demektir.

Macbook Ekran Kartı Chipset Değişimi

Bazı macbook cihazlarda harici ekran kartı bulunur. Macbook ekran kartı chipset değişimi konusunda çok fazla bilgi kirliliği olduğunu biliyoruz. Bu nedenle detaylı olarak açıklamaya çalışacağız.

Kullanıcıların çoğunluklukta karşılaştığı sorunlar aşağıdaki gibidir.

 • Macbook Reset Atıyor
 • Macbook Ekranda Çizgiler oluştu
 • Macbook Açılışta Donuyor
 • Macbook Ekranda Kırmızı Çizgiler Oluştu
 • Macbook Açılışta Beep Sesi Var

Macbook cihazınızda yukarıdaki sorulardan birini yaşıyorsanız sorununuz ekran kartı ile ilgilidir.

Macbook Ekran Kartı Chipset Değişimi Ne Zaman Yapılmalı ?

Öncelik ekran kartı chipseti anakart üzerinden sökülmesi ve reballing denen işlem ile macbook ekran kartı chipsetinin altındaki lehim topları yenilenmelidir. Bu işlem özel ekipmanlar ve “BGA” cihazı ile yapılmaktadır. Bazı servisler ekran kartınızı sıcak hava tabancası ile ısıtıp reballing yaptığını söyleyerek işini kötüye kullanmaktadır. Hatta yine benzer servislerde ekran kartınızı değiştirdik diyerek yüksek maliyetler çıkartmaktadır.

Bu nedenle cihazınızı servise vermeden önce “BGA” cihazlarının olup olmadığını kontrol ediniz.

Macbook ekran kartı reballing yapıldıktan sonra yine görüntü alınamıyorsa macbook ekran kartı chipsetin kendisinin komple değişmesi gerekir.
Fakat bazı modellerde ekran kartı dediğimiz chipset kronik olarak bozulmaktadır ve değişim yapılmadan sorun giderilememektedir.

Macbook Ekran Kartı UMA

Macbook ekran kartı uma işlemleri servisimizde yapılmaktadır. A1286 ve A1297 gibi modellerde daha önce yanlış müdahaleler sebebi ile ekran kartı onarımları sağlanamayabiliyor. Bu nedenle macbook cihazın komple anakart değişmesi veya son çare olarak cihazın ekran kartı devre dışı bırakılarak intel ekran kartı üzerinden sağlanıyor. Bu şekilde cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Macbook AMD veya NVIDIA Ekran Kartı Devre Dışı bırakıldan sonra cihazınızda harici ekran kartı olmayacağı için photoshop, autocad gibi programlar kullanıyorsanız bu programların kullanımında sorun yaşabilirsiniz. Fakat bu programları kullanmıyor sadece office programları film ve iş için kullanıyorsanız hiçbir sorun yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz.

Garantili Macbook Ekran Kartı Tamiri

Servisimizde onarımı sağlanan tüm macbook ekran kartı problemleri servisimiz tarafından garanti altına alınmaktadır.

Macbook ekran kartı onarımı yaptığımız tüm cihazlarda müşteri memnuniyeti sağlamak için onarım sağlanamayan ve tekrar eden cihazlarda para iadesi yapıyoruz.

Macbook ekran kartı tamiri yaptığımız cihazlar 3 ay içerisinde 3 kez aynı hatadan servisimize gelmesi durumunda para iadesi gerçekleştiriyoruz.