Macbook Anakart Tamiri

Macbook anakart tamiri söz konusu ise biz buradayız.

Macbook anakart tamir işlemleri ilgili cihazın şema ve board görüntüsü karşılaştırılması ile yapılmaktadır.

Macbook anakart tamiri dene yanıl yöntemi ile tamir edilmemektedir. Macbook anakart tamiri sırasında kullanılan tüm cihazlarımızda antistatik özelliği bulunmaktadır.

Bu özellik macbook anakart onarımları sırasında elinizden veya onarım sırasında kullanılan cihaz üzerinden statik bir elektriğin anakarta sıçrayarak daha büyük sorunların oluşmaması açısından yüksek önem taşımaktadır.

Macbook anakart tamir işlemleri mikroskop ortamında yapılması gereken ve hassasiyet isteyen işlemlerdir. Bu nedenle macbook anakart tamir işlemleri dikkatli yapılması gereken işler arasında yer alır.

Bu nedenle teknokta bilişim olarak macbook anakart tamirlerinde yüksek verim sağlayarak müşterilerimizi yeni cihaz alımlarından tasarruf etmesini sağlıyoruz.

Diğer Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Macbook Anakart Onarımları

Teknokta bilişim olarak arızalı macbook anakartınız tamir  işlemlerini gerçekleştiriyoruz.Bu nedenle macbook anakart tamir işlemlerinde yüksek verim sağlayarak müşterilerimizin yeni macbook anakart alım maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Macbook anakart onarımlarını sağlayacak kişi yada kişilerin elektronik bilgisi olması gerekmedir. Bu tip onarımlar yetkili apple servisinde kesinlikle yapılmaz. Garanti servislerinde yalnızca değişim yapılır. Hiçbir zaman onarım sağlanmaz ve bu nedenle yüksek değişim maliyetleri ile karşılaşabilirsiniz.  Elektronik onarımlar da ve macbook onarımlarında kesinlikle yan sanayi vb diye birşey söz konusu değildir. Arızalı parçalar orijinal veya karşılığı olan elektronik komponentler ile değiştirilir ve servisimizce yapılan tüm işlemlere garanti verilmektedir.

Macbook anakart tamiri izmir

Diğer Onarımlarımız için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/teknoktabilisim/?hl=tr

Onarımlarımızdan yalnızca bir örnek olarak paylaşılmıştır.  A1706 Sıvı teması sonrası onarım işlemi

 

Macbook anakart tamiri

Macbook Anakart Neden Bozulur ?

Sıvı Teması Macbook

Macbook üzerine herhangi bir sıvı dökülmesi macbook anakartına zarar verecektir. Tüm cihazlarda karşılaşılan en yüksek arıza oranı sıvı temaslarından kaynaklanmaktadır. Dökülen sıvının türü her ne kadar önemli olsada aslında önemsizdir. Çünkü cihazınıza zarar verecektir.

ilk olarak arıza yapan donanımların başında macbook klavyesi yer alır ve değişimini yapmak tek çaredir.

2. Seviyede ise sıvı anakarta sızacak ve bataryasını çıkartamadığınız için bir çok entegre, kondansatör, direnç hatta işlemci ve varsa ekran kartınıza zarar verecektir.

Darbe Alan Macbook

Çoğu elektronik cihaz gibi macbook cihazlarda darbelere karşı dayanıksızlardır. Darbe alan bir macbook cihazda muhtemel ekran kırılması ve topcase yamulması ve anakart çatlamalarına neden olabilmektedir.

Macbook Yanlış Adaptör Kullanımı

Macbook cihazların çalışma voltajları ve çekeceği akım miktarları bellidir. Seçilecek adaptör cihazın magsafe 1, magsafe 2 veya yeni nesil

type-c ucuna göre ve cihazın alt kasada yer alan voltaj değerleri göre seçilmelidir.

izmir macbook anakart tamiri ve tüm türkiye genelinde ücretsiz kargo imkanı