Macbook Air Su Döküldü

Macbook Air su döküldü ise yapmanız gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

Macbook Air Su Döküldü

  1. Macbook air su döküldü ise şarj cihazını cihazdan ayırın.
  2. Olarak cihazın açma kapama tuşuna 20 saniye basılı tutarak hemen kapatın.
  3. Cihazı hemen ters çevirin fakat ekranı açık olsun çünkü geri dökülen sıvının ekran içerisine girmesini engelleyin.
    Ters şekilde duran cihazı kuru bezle kurulayın.

Macbook Air Su Döküldü Ne Yapmalıyım

  1. Macbook air su döküldükten sonra cihazınızı kesinlikle şarj’a takmayın
  2. Cihazınız açılıyor bile olsa kesinlikle cihazı kullanmayın
  3. Cihazını kurutmak için kurutma makinesi fön makinası gibi cihazlar kullanmayın.
  4. macbook air su döküldükten sonra kullanıcıların en çok yaptığı hataların başında cihazı tekrar kullanmak geliyor. Sıvı teması sonrası açılan ve çalışan bir cihaz’a nasıl olsa birşey olmamış mantığı ile bakıldığı için cihazı kullanmaya devam ediyorlar. Fakat sıvı teması olan bir cihaz mutlaka bir sorun çıkaracaktır. Anlık olarak cihazınız çalışsa bile belki 1 hafta belki 1 yıl sonra cihazınızda sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle macbooka su döküldü ise en kısa sürede servisimize yada güvenilir bir servise götürmenizi tavsiye ederiz.

Macbok Air Su Döküldü Açılmıyor

Macbook air su döküldüyse yeterli bilgiye sahip değilseniz cihazınızı açmaya çalışmayın. Macbook air su döküldü açılmıyor ise hızlıca servisimize gelmenizi tavsiye ederiz.

Macbook Air Su Döküldü Anakart Tamiri

Macbooka air dökülen su sonrasında kullanıcılar teması sonrası kullanıcıların yapabileceği çok fazla birşey bulunmamaktadır. Macbook sıvı teması sonrası olan cihazların devre şema takibi ve board görüntüleri üzerinden işlem yapılır. Bu nedenle bu tip onarımlar elektronik bilgi ve tecrübe isteyen işlerdir.

MacBook sıvı temasında sadece üzerine içecek dökülmesi ile oluşmaz, havuza düştü, yağmur yağdı, macbook çantada ıslandı, bavulda su döküldü gibi çeşitli şikayetlerle servimize gelen ürünler bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar hiçbir şey olmamış gibi davranarak macbook cihazı kullanmaya devam ediyorlar fakat sıvı teması olan bir macbook cihazı şuanda çalışıyor olsa dahi emin olun bir gün sorun çıkaracaktır. İlk zamanlar birşey olmasa bile büyük oranda arızalanma durumları söz konusu olabiliyor. zaman içerisinde anakart üzerinde oksitlenmeler başlıyor.

Macbook Onarımları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18

Bizi instragramda takip edebilirsiniz. Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Your Comment: