Laptop Ram Yükseltme

Çoğu kullanıcının sorduğu sorular arasında yer alan laptop ram yükseltme işlemleri servisimizde yapılmaktadır. Bazı modellerde standart notebook ram’i kullanılırken bazı modellerde ise ramler anakarta gömülüdür ve normal bir kullanıcı tarafından sökülüp takılamazlar. Laptop ram yükseltme işlemleri bazı modeller için kolaydır. Arka ram kapağını çıkartıp ramlere ulaşabilirsiniz. Fakat bazı modellerde ise laptop’un komple sökülmesi gerekmektedir. Servisimizde marka model bağımsız tüm cihazların ram değişim ve yükseltme işlemleri yapılmaktadır.

Laptop Ram Değişim Fiyatları

Laptop ram değişim ücretleri kaç gb lık yükseltme yapılacağı ve üzerinde kullanılan ram’in ddr3 mü ddr4 mü ve ram mhz lerine göre değişiklik göstermektedir. Laptop ram değişim işlemleri için bize info@teknoktabilisim.com  mail adresimize gönderebilir veya whatsapp hattımızdan fiyat isteyebilirsiniz.

Laptop Ram Yükseltme Ne İşe Yarar

Laptopunuz aşırı yavaş çalışıyor ve kasma yapıyorsa öncelikle işe ssd disk değişimi ile başlamalısınız. Eğer hali hazırda kullandığınız laptopunuzda 4 GB ram var ve cihazınız windows 10 işletim sistemine sahipse mevcut ram’inizi 8 GB yapmanız hiç bir işe yaramayacaktır. Çünkü windows 10 işletim sistemleri ssd diskler üzerinde çok daha stabil çalışmaktadır. Eğer laptop’unuzda adobe serisi vb programlar kullanıyorsanız veya oyun oynuyorsanız o zaman ram yükseltmeye ihtiyacınız olabilir. Bunu anlamak için bilgisayarınızda ctrl + alt +delete tuşlarına basınız karşınıza çıkan ekranda performans sekmesi altında cihazınızın hangi donanım parçasının ne kadar yükte kullanıldığını görebilirsiniz. Eğer disk kullanımınız %99 oranlarında ise mutlaka ssd disk’e geçmenizi tavsiye ederiz.