Laptop kapandı açılmıyor

Laptop kapandığında tekrardan açılmıyor ise bir çok farklı sebebi olabilir.
1. Olarak öncelikle laptop adaptörünü kontrol edin 220 volt kablosu yani 3 uçlu yonca kablo dediğimiz kısım bozulmuş olabilir. Veya adaptörünüzün kendisi bozulmuş olabilir. laptop’unuz şarj’a takılı ve hiç bir ışığı yanmıyor ise öncelikle adaptör kontrolü yapılması şart. Eğer adaptörünüz çalışıyor ise laptop’unuzun anakartında veya dc jack girişinde sorun olabilir. Böyle bir sorun evde çözülebilecek sorun olmadığı için cihazın elekronik bilgisi olan bir servis tarafından sökülerek kontrol edilmesi gerekmektedir.

2. Olarak cihazının update almış olabilir. Bazı modellerde cihazın kendi yazılımı ile birlikte otomatik olarak bios update’i yapılabiliyor. Böyle bir durumda bios güncellemesi sırasında sorun yaşanmış ve laptop’un bios u çökmüş olabilir. Bu sorunda evde çözülebilecek bir durum değildir. Bios chip’in sökülerek farklı bir cihaz üzerinde yeniden bios yazılması gerekmektedir.

3. Olarak laptop ışıkları yanıyor fanlar dönüyor fakat görüntü yok ise ekran kartınız veya lcd kablonuz arızalı olabilir bu sorunlarla ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Kullanıcıların google da en çok yaptığı aramalar aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

Laptop açılmıyor HP

Casper laptop açılmıyor siyah ekran

kasada elektrik var ama açılmıyor.

Asus bilgisayar açılmıyor.

Laptop ekran açılmıyor.

Laptop kapandı açılmıyor.

Lenovo laptop hiç açılmıyor

Bilgisayar hiç açılmıyor siyah ekran

Asus laptop açılmıyor ışıklar yanmıyor.

Monster bilgisayar açılmıyor

Msi bilgisayar açılmıyor

Sony vaio laptop açılmıyor.

Notebook Onarımları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18