Laptop Anakart Tamiri

Laptop anakart tamir işlemleri bilgi ve tecrübeye dayalı işlemlerdir. Laptop anakart tamiri cihazın devre şeması ve board görüntüleri ile yapılmaktadır. Laptop anakart tamir işlemleri sırasında kullanılan tüm cihazlarımız da antistatik özelliği bulunmaktadır. Bu özellik cihaz onarımı sırasında statik bir elektriğin anakarta sıçramaması açısından önem taşımaktadır. Servisimizde yapılan tüm laptop anakart tamir işlemlerine garanti vermekteyiz.Laptop anakart tamir işlemleri ile ilgili bizimle whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Laptop anakart tamiri ezbere yapılan işlemler değildir. Bu nedenle elektronik bilgi ve tecrübesi olmayan yerlere cihazlarınızı bırakmamanızı tavsiye ederiz. Laptop anakart tamir işlemleri genel bir konudur. Çünkü bütün parçalar anakart üzerindedir. Örneğin ses kartı değişimide laptop anakart onarımına girer chipset değişimleride laptop anakart onarım işlemleri arasına girmektedir. Laptop anakart tamir işlemleri servisimizde yapılmaktadır. Yalnızca izmir anakart tamiri olarak değil tüm türkiye geneline hizmet vermekteyiz.

Laptop Anakart Tamiri Sonrası Bilgiler Silinir mi ?

Laptop anakart tamir işlemleri sırasında herhangi bir veriniz silinmez. Fakat eğer harddiskinizde bir sorun varsa o zaman verilerinize ulaşamazsınız.

Laptop anakart tamir işlemleri ile harddiskinizin bir ilgisi bulunmamaktadır.

Laptop Anakart Tamiri Fiyatları

Laptop anakart tamir işlemleri genel bir konudur. Bu nedenle laptop anakart üzerinde yapılacak işleme göre fiyatlandırma değişmektedir.

Laptop anakartınız detaylı bir şekilde incelendikten sonra fiyat bilgisi paylaşılabilir.

Laptop Şarj Işığı Yanmıyor

Laptop’unuza şarj cihazınızı bağladığınızda cihazın üzerinde yer alan şarj ışığı yanmıyorsa öncelikle aşağıdaki işlemleri sırayla yapmanızı tavsiye ederiz.

1.Bu tip problemlerin başında prize takılan 3 uçlu yonca kablo dediğimiz kablo arızalarından çıkmaktadır. Farklı bir yonca kablo ile cihazı test edin.

2.Bir diğer kontrol edilecek parça ise laptop adaptörüdür. Bu durumda farklı ve aynı değerlerde bir adaptör ile denemelisiniz.

3.Şarj cihazınızın laptop kısmına giren kısmını hafifçe sağa sola oynatarak şarj ışığının  yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer dip kısmını oynattığınızda şarj ışığı yanıyorsa dc soket arızası yaşıyor olabilirsiniz. Dc soket arızaları evde yapılabilecek bir durum olmadığı için cihazın servise alınması gerekmektedir.

Tüm bu kontrollerin dışında anakart üzerinde bir problem oluşmuş olabilir. Yine böyle bir durumda cihazın sökülerek anakart şemasının incelenmesi gerekmektedir.

Laptop Şarj Işığı Yanıyor Açılmıyor

Cihazınızın bataryası sökülebilen bir modelse cihazın bataryasını çıkartıp cihazın tekrar açılıp açılmadığını kontrol edin.Laptop’unuzu şarj’a taktığınızda şarj ışığı yanıyor fakat açma tuşuna bastığınızda herhangi bir tepki vermiyorsa birkaç nedeni olabilir. Bunlardan ilk kontrol edilmesi gereken açma tuşudur. Yeni tip cihazlarda açma tuşu artık klavye üzerinde oluyor bu nedenle eğer açma tuşunda bir problem oluşursa komple klavyenin değişmesi gerekmektedir. 2.olarak cihazın bios yazılımında problem olabilir bu nedenle cihazınız açılmıyor olabilir. 3.olarak anakart üzerinde bir problem yaşanmış olabilir. Tüm bu araza durumları için cihazın sökülmesi ve detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir.
Laptop’unuzun şarj ışığı yanıyor ve açılmıyorsa bir diğer problem sıvı temasından kaynaklı olabilir. Kullanmış olduğunuz cihazınıza daha önce herhangi bir sıvı temas etti ise bu tür problemler ortaya çıkabilmektedir. Dökülen sıvı temizlenmediği sürece mutlaka cihazınıza hasar verecektir.

Laptop Anakart Yanması

Fiziksel olarak böyle bir durumun yaşanması söz konusu değildir. Bir çok serviste söylenilen ve içinden çıkalamaz bir durumda genel tabir olarak kullanılan bir sözdür. Laptop anakartın üzerinde belirli kompanentler ve parçalar bulunmaktadır. Bunlar Cpu -işlemci , Ekran kartı , I/O Entegre ve yeni tip cihazlarda HM denilen ve tüm sistemi yöneten chipsetlerden oluşur. Laptop’un ne arızası ve neden olmadığına dair bilgiler bu parçalar kontrol edildikten sonra söylenmektedir.

Laptop Duman Çıkması

Laptop’unuzdan durduk yere duman çıkması normal bir durum değildir. Böyle bir durumda eğer cihazınızın bataryası sökülebilen bir modelse hemen bataryayı cihazdan ayırın ve şarj cihazını takmayın.

Yanlış şarj cihazı kullanımı nedeniyle anakartınızın  belirli veya tamamı etkilenmiş olabilir bu tip durumlarda laptop anakart şemasının detaylı olarak incelenmesi gerekmektedir. Bu tip arızalar yine evde çözülebilecek arızalar değildir. Cihazınızı kesinlikle şarj’a takmayın ve bataryasını bağlamayın.

Laptop Açılmıyor

Laptop açılmama sorunları başında laptop adaptör arızaları yer almaktadır. Yine laptop açılmama sorunları ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

https://teknoktabilisim.com/laptop-kapandi-acilmiyor/

Laptop’u Servise Nasıl Gönderirim

Arızalı laptop cihazlarınızı sürat kargo aracılığı ile tarafımıza ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Yalnızca izmir laptop servisi olarak değil tüm türkiye geneline hizmet vermekteyiz